تازه واردها!

حساس ترین آبزی من

0 ۸۸

دامسل آبی طلایی (Blue And Gold Damselfish)

درست به خاطر نمیارم ولی فکر می کنم نزدیک به 10 تا 15 روز بعد از ورود زبرا تازه وارد های دیگه ای وارد آکواریوم ما شدند . اوسکار و جویی ، دو تا ماهی از نوع دامسل آبی که زیر شکمشون نوار طلایی رنگی تا انتهای دمشون کشیده شده بود . بعد از طی کردن همون مراحل قبلی ورود آبزی جدید که از طریق همسازی آب موجود در پلاستیک حامل ماهی با آب موجود در تانک صورت گرفت توی آکواریوم رهاشون کردیم . به محض ورود هر دو به گوشه ای از محوطه پناه برده و سعی کردند که تا حدودی فاصله شون رو نسبت به زبرا حفظ کنند کاری که چندان موفقیت آمیز نبود . اگه به پست قبلی نگاهی بندازید به خاطر خواهید آورد که زبرا به صورت غریزی و از روی کنجکاوی و البته با توجه به روحیه صلح طلبی که داره موجودات تازه وارد رو تعقیب کرده و بو میکشه ، درست مثل یک سگ . خب حالا یه سری مسائلی هست که لازم به ذکره تا آشنایی بیشتری نسبت به دامسل این آبزی کم رو داشته باشید .

طبق اطلاعات موجود در سایت های انلاین و حتی پرس و جو از فروشندگان آبزیان آب های شور ، دامسل ماهی صلح جو و پر تحرکی هست .

در خصوص صلح جو بودنش باید مظلوم بودن رو هم اضافه کرد . این تازه وارد های عزیز به گوشه ای پناه برده و شن های اطرافشون و تا حدودی گود کردن و شاید به زبان ساده تر بشه گفت که برای خودشون یک قلمرو کوچیک ایجاد کردن اما شیطنت های زبرا تمومی نداشت و واقعا بهشون اجازه داشتن حتی اندکی حریم شخصی و تنهایی رو نداد . ماهی های ما برخلاف گفته های موجود تحرک آنچنانی نداشتن . خوب غذا میخوردن و دچار بیماری هم نشدن اما متاسفانه به خاطر اضطرابی که داشتن خیلی دوام نیاوردن . یک حصار فلزی کوچیک اطراف لوله فیلتر آبی که از آکواریوم به سامپ زیر محفظه متصله قرار داره که من هنوز که هنوزه نمیدونم کارش چیه به جز اینکه فقط هر بار که یکی از ماهی ها از کنارش رد میشه من قلبم میگیره که نکنه الان بهش گیر کنه و …

خب واقعیت اینه که این اتفاق برای اوسکار افتاد و همین باعث زخمی شدنش شد .چند روز بعد هم اومد روی آب و کنار صحننه جرم به فلز گیر کرد و از دستمون رفت . گفته شده که این نوع ماهی زندگی فردی و اجتماعی ای رو داره ولی با از بین رفتن یکیشون اون یکی هم چند روز بعد رفت . ماهی دامسل یکی از حساس ترین آبزیانی بود که من تا به حال داشتم .

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.